Home > Блог > Інтернет-маркетинг > Вся правда про контекстну рекламу і головні її міфи

Вся правда про контекстну рекламу і головні її міфи

Опубликовано 21.06.2022 Від

Міф №1: «Немає сенсу когось наймати, якщо за допомогою Яндекс Директ чи Google

Adwords можна самому буквально за вечір накидати пару десятків оголошень?
Звісно ж, можна. Але така самодіяльність може виявитися дуже дорогою. А чому? Справа в тому, що через недосвідченість можна «сплавити» весь бюджет за один «присід» і в результаті провести лише кілька продажів у кращому випадку.
Як це зазвичай відбувається? Спершу новачки намагаються підібрати запити. Дуже добре, якщо вони користуються сервісом Wordstat. І, тим не менш, частіше ці запити підбираються просто навмання.

В результаті ми отримуємо рекламні оголошення, наприклад, з продажу жіночих сумок на запит «сумка», замість того, щоб сказати «купити жіночу сумку» або «купити сумку в інтернет-магазині». Не беремо вже до уваги і те, що люди можуть вимагати не лише жіночі, а й спортивні сумки, сумки-холодильники, яких взагалі може не бути в асортименті.

Не забуваємо і про те, що і за тих, хто робить такі запити ви теж платитимете: це позначиться або на вартості переходу на сайт, або на низькому CTR, який призведе до подорожчання вартості кліка та зниження позицій.
А потім, не відчуваючи ефекту, ви, самі того не підозрюючи, ще більше посилюватимете ситуацію: ще більше збільшуючи бюджет або додаючи ще більше високочастотних слів, налаштовувати таким чином цілодобову трансляцію реклами.
Зрештою, вам набридне така «діяльність» і ви остаточно розчаруєтеся у такому способі просування.
Звідси виходить і
Міф № 2 – Контекстна реклама – найдорожчий вид просування
Так думають як і ті, хто роблять вищезгадані помилки, так і недосвідчені «фахівці» в деяких агентствах.

Яскраві приклади цього –
•    відсутність мінус-слів, які виключають трансляцію для аудиторії, яка не є цільовою, а також неправильні типи відповідності.
•    Це може бути і некоректна архітектура облікового запису. Наприклад, тоді, коли для інтернет-магазину з більш ніж однією тематикою продукції або послуг створюється одна рекламна кампанія, куди скидається маса оголошень і ключових слів. Як мінімум, так дуже незручно відслідковувати ефективність кампанії, а може взагалі позначитися на вартості рекламної кампанії – неправильне проектування рекламного облікового запису не дозволить розставити бюджет на окремі напрямки за пріоритетами. Так можна витратити дуже багато на абсолютно неприбуткові напрямки, і дуже мало на цільові.
•   НЕ відстеження ефективності рекламних кампаній. А ось і
Міф №3: Важливі продажі, а не показники ефективності рекламних кампаній
Тільки почасти, і то – з погляду власника бізнесу. Але якщо ви остаточно вирішили займатися просуванням свого сайту самостійно, то мало бути хорошим продавцем і розбиратися в контекстній рекламі: треба бути ще й тямущим маркетологом. Потрібно чітко розуміти, які ключові слова мають найкращу якість (CTR), які будуть приносити продажі (за допомогою звіту за ключовими словами в Google Analytics), які напрямки найбільш потрібні для реклами в інтернеті, коли ваша цільова аудиторія найбільш готова до покупки , регіональна визначеність потенційних покупців тощо.
Для цього потрібно правильно настроїти інструмент Google Analytics. Після будь-яких змін у рекламній кампанії: будь-то додавання ключових слів або зміна текстів оголошень, аналізувати реакцію потенційних покупців.
Міф № 4: Більше бюджету – більше продажів
Варто замислитись, якщо менеджер вашого агентства рекомендує вам утримувати бюджет, скажімо, протягом року, а ви продаєте сезонний товар. Потрібно чітко розуміти, ні медійна, ні контекстна реклама не піднімуть продажу, наприклад, сноубордів, у червні до рівня грудневих. Звичайно ж, не потрібно відключати рекламу повністю: так ви втратите навіть наявний продаж.

Правильний вихід із ситуації – переглянути та оптимізувати бюджет. Залишок бюджетних коштів краще направити на пошукову оптимізацію вашого сайту, тому до сезону ви будете ближче до топ-позицій. Можна також направити частину коштів для того, щоб покращити юзабіліті, написати кілька цікавих матеріалів з вашої тематики тощо. Не забувайте також про свою репутацію в мережі – обробляйте негативні відгуки, додайте себе на рейтингові ресурси. Це може принести очевидний результат саме тоді, коли вам це буде найбільш актуально.
Міф №5. Оголошення за всіма ключовими словами ЗАВЖДИ повинні бути в спецрозміщенні
Якщо у вашій кампанії ви можете оперувати солідним бюджетом, або вам потрібно швидко продати товар на підставі акції, така стратегія вам підійде, проте тимчасово.
Водночас, постійне утримання оголошень над результатами пошуку (у спецрозміщенні) – це велика витрата коштів, і вона навряд чи окупиться. Особливо якщо ціни на товар у вас досить високі, а юзабіліті сайту виглядає «некомільфо».
Як же краще діяти?
•    Позиції можуть підвищитися паралельно з підвищенням ставок для стартуючих кампаній з метою прискореного підвищення CTR. Ваше оголошення на очах буде постійно. Усього одного календарного тижня буде достатньо, щоб побачити статистику кліків.
•    Після цього слід провести детальний аналіз ключових слів та оголошень: за якими з них прийшли користувачі, за допомогою яких здійснили онлайн-замовлення або замовили зворотний дзвінок, які зовсім не спрацювали і т. д. Таким чином, можна зібрати набір конверсійних ключових запитів . Крім того, аналізуються дані з географії та часу доби: який регіон і час доби були найбільш активними.
Звичайно, треба пам’ятати, що за місце під сонцем потрібно боротися зі своїми конкурентами. А вони можуть не скупитися на некоректні методи проведення аукціонних торгів (штучне підвищення ставок, «підсиджування» тощо), при цьому володіючи більшим бюджетом, ніж ви.

Розрахувати вартість
від 8000 грн. (без передоплати)