Представники Facebook та правозахисні організації порушують питання про нелегальність запиту роботодавцями паролів користувачів Facebook під час співбесіди на роботу. За їхніми заявами, ця практика повністю стирає межі між особистим та професійним життям співробітників.
Ці дії стають все більш поширеними у великих компаніях. Роботодавці мотивують це намірами оцінити особу претендента шляхом вивчення його облікового запису на соціальних сайтах, включаючи особисті фотографії, які гіпотетично можуть завдати шкоди іміджу потенційного співробітника.
Представник Facebook Ерін Еган (Erin Egan) звернулася до таких роботодавців із загрозою, що соціальна мережа може «ініціювати юридичне переслідування» роботодавців, які таким чином вторгаються у приватне життя своїх потенційних працівників.
Як заявила Еган, в останні кілька місяців у Facebook було надіслано велику кількість скарг від учасників соцмережі, до профілів яких намагалися отримати доступ їхні роботодавці.
Керівництво Facebook називає такі дії роботодавців неправильними, і подібна практика може створити несподівані труднощі для самих компаній. Наприклад, якщо роботодавець побачить, що хтось є членом закритої групи Facebook (наприклад, за віковим обмеженням), він може стати об’єктом звинувачень у дискримінації, якщо відмовить цьому претенденту.
Зі свого боку, правозахисники пообіцяли ухвалити укази, що забороняють доступ до персональної інформації претендентів, отриманої в примусовому порядку.
Експерти кажуть, що роботодавці під час співбесіди не мають права запитувати про вашу сексуальну орієнтацію, вік, а також про профіль у соцмережах. У роботодавців є список легальних питань щодо ефективності роботи людини, проте отримати цю інформацію можна цілком звичайним способом, не переступаючи межі конфіденційності людини.