Тепер у відповідь на той самий запит зображення, інтернет-користувачі з Росії, Білорусі, України та Казахстану бачитимуть відповіді на запити, релевантні їхній країні. Бувально напередодні компанія Яндекс запустила нову формулу ранжирування в Яндекс.Картинках.
Так, наприклад, на запит [столиця] білоруси бачитимуть Мінськ, а казахстанці – Астану. І навіть при запиті слова [паспорт] користувачі різних країн теж побачать різні пошукові результати.
Потрібно зауважити, що користувачі з Росії, України, Білорусі та Казахстану щодня задають в Яндекс.Картинках десятки тисяч запитів, прив’язаних до регіону. Однак, на відміну від пошуку веб-ресурсів, у зображеннях географічна точність не така важлива, тому для Яндекс.Малюнок регіони – це країни цілком. Важливо знати, що пошук враховує ряд географічних чинників у тому, щоб визначити, наскільки зображення пов’язані з тією чи іншою країною. Наприклад, враховується загальна кількість посилань на картинку із веб-сайтів цієї країни.
До речі, сама прив’язка сайту до тієї чи іншої країни визначається за декількома показниками: його доменом, мовою тексту на сторінці тощо. Для всіх зображень у пошуковій базі Яндекс.Картинки обчислюють значення геофакторів, які використовуються новою формулою георанжування.
При цьому всі дані перераховуються регулярно. При кожному оновленні індексу Яндекс.Малюнок оновлюються всі значення геофакторів для вже відомих зображень та обчислюються – для нових.