Крім гучного нововведення Search Plus Your World в пошукову систему Google було внесено до 17 якісних змін у січні 2012 року. Таку інформацію розмістили інженери пошукового гіганта в офіційному блогу Google Inside Search.
Яким чином покращилася робота пошукача?
Тепер користувачі мають доступ ще більш свіжим пошуковим результатам (запуск відбувся під кодовою назвою «nftc») . А ось запущений у листопаді 2011 року алгоритм Freshness з його нинішніми додатковими змінами покликаний підвищити у видачі найбільш релевантні результати , які посилаються на такі ж актуальні сторінки. Крім того, алгоритм може більш точно визначати дату оновлення документа : результат – відображення в пошуку найбільш свіжих результатів (особливо для сторінок, де публікується інформація про події, що регулярно повторюються).
Швидша перевірка орфографії , а правки ще точніше відповідають найпоширенішим пошуковим запитам. Було покращено алгоритми перевірки правопису та для рідкісних пошукових запитів.
Функціонал Panda тепер набагато краще взаємодіє з основною системою індексування та ранжування . Крім того, у січні 2012 року було впроваджено деякі оновлення і в сам алгоритм.
У Google-пошуку з’явилися крос-мовні пов’язані запити . Якщо раніше пошуковик формував пов’язані пошукові запити, виходячи з мови налаштувань користувача, то відтепер з цією метою використовуватиметься мова самого запиту. Так, наприклад, якщо користувач вбиває запит французькою мовою, то система автоматично видаватиме пов’язані запити французькою, навіть незважаючи на те, що в налаштуваннях може бути встановлена англійська мова.
У пошуку за зображеннями покращилося прокручування , і в цілому – сама якість пошуку по картинках . Тепер ресурси з якісними цільовими сторінками отримуватимуть перевагу у видачі Google Image Search.
Було вдосконалено алгоритм «підмішування» результатів пошуку за новинами в основну видачу та в універсальний пошук . Крім того, сервіси Google працюють над тим, щоб пошукові результати максимально відповідали останнім трендам.
Нарешті, майстри Google додали у свій пошук функцію автоматичного відключення “Живого пошуку” (Google Instant) у випадку, якщо користувач працює в режимі повільного з’єднання до інтернету. Google Instant при цьому відключається миттєво, а коли швидкість помітно збільшується, функціонал включається автоматично.