Сервіс Яндекс.Переклад вийшов на стадію повнофункціонального режиму. Відкрите API вже опубліковано та доступне для зовнішніх розробників. Про це повідомила Компанія Яндекс.
Поки сервіс перебував на бета-тестуванні, в ньому з’явилося безліч покращень: інфраструктура сервісу стала більш оптимізована під навантаження, додано нові можливості перекладу та нові рішення в інтерфейсі. Щоб перекласти текст, тепер не потрібно натискати жодних кнопок. Він буде перекладатись автоматично, у міру набору слів. Цікаво, що служба сама не перекладає недописаних слів.
Під час набору тексту у спливаючому вікні з’являються підказки. Таким чином, зникає необхідність набирати слова вручну, але й підвищується можливість правильного введення тексту.
Ще одним суттєвим покращенням стала можливість працювати зі сторінками перекладу та оригіналу у двовіконному режимі. Самі ж тексти можна розташовувати поряд або один над одним.
Окрім машинного перекладу текстів, сервіс зручний та наявністю повноцінного двостороннього англо-російського словника. Декілька варіантів значень пропонуються для кожного слова, з’являються вони у вікні перекладу. Словникові статті групуються як частинами мови, а й у синонімам, і багато слова вживаються з окремими прикладами і поясненнями.
Словник є також повністю автоматичним. Він створюється з тих самих паралельних текстів, що й переклад машинний, проте статті формуються не просто на статистичній основі, а за допомогою морфологічного аналізатора та синтаксичного парсера – традиційних лінгвістичних інструментів.
Слід нагадати, що 2 березня 2011 року був запущений у бета-тестування російсько-український перекладач, а вже незабаром Яндекс офіційно анонсував запуск служби Яндекс.Переклад, який працює на власній системі машинного перекладу.
У сервіс було інтегровано ще одну мовну пару – російсько-англійська. На сьогоднішній день Яндекс.Переклад працює ще з польською, турецькою та німецькою мовами.
Як підкреслюють розробники сервісу, завершення фази бета-тестування ще не свідчить про ідеальний стан та зупинення розвитку сервісу. Основні покращення ще попереду.